Dąb Przybyszów - strona nieoficjalna

• Aktualności:
  • 2017-08-20 Zapraszamy na Facebook.
  • 2017-04-18 Treningi
  • 2017-03-25 19 Kolejka
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Syrena Zbąszynek - Dąb Przybyszów 2:4

Korona Kożuchów 3:0 Spójnia Ośno Lubuskie
Arka Nowa Sól 0:2 Formacja Port 2000 Mostki
Odra Górzyca 4:1 Budowlani Lubsko
Czarni Witnica 1:0 Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski)

Reforma w III lidze

• autor: Przemek1345, 2015-06-04 07:55

Pojawiły się nieoficjalne informacje, że część klubów buntuje się przeciw reorganizacji III ligi. Na dziś nie ma mowy o wycofaniu reformy.

Reforma II ligi była tylko jednym z etapów przebudowy systemu rozgrywkowego przez Zbigniewa Bońka. PZPN pod jego kierunkiem, po scentralizowaniu trzeciego poziomu rozgrywek, chce odchudzić rozgrywki III ligi. Początkowo planowano, że system czterogrupowy zacznie funkcjonować już od sezonu 2015/2016, ale kluby wywalczyły opóźnienie reformy o rok. Decyzja w tej sprawie zapadła jesienią 2013.

To oznacza, że w przyszłym sezonie z każdej trzecioligowej grupy (w tym naszej) może spaść ponad połowa drużyn. W przypadku strefy dolnośląsko-lubuskiej przynajmniej 11, ponieważ pozostaje liczebność osiemnastu drużyn a do sezonu 2016/2017 powinni przystąpić mistrzowie czterech grup IV ligi (opolskiej, śląskiej, dolnośląskiej i lubuskiej) i po sześć najlepszych drużyn z każdej grupy III ligi w sezonie 2015/16. W tej sytuacji zdegradowana za rok może zostać siódma a nawet szósta ekipa na koniec sezonu 15/16. Wszystko zależy od tego czy awansuje mistrz III ligi i czy spadnie ktoś z II ligi.

Przyszły sezon dla niektórych drużyn może być zarazem walką o awans i utrzymanie, inne z kolei będą pogodzone ze spadkiem do IV ligi. Nieoficjalnie wiadomo, że część klubów z całego kraju próbuje storpedować reformę całkowicie. Miało dojść nawet do spotkania w PZPN, ale rzecznik prasowy związku zaprzecza tej informacji. I dodaje, że nic dziś nie wskazuje na wycofanie się z planów reformy - Z posiadanych informacji wynika, że takie spotkania odbywały się w terenie, w niektórych wojewódzkich ZPN. W PZPN takich spotkań nie było. Nigdy też nie dostaliśmy oficjalnie od żadnego wojewódzkiego ZPN formalnego wniosku o wstrzymanie bądź odsunięcie w czasie reformy Dlatego też nic się nie zmienia i wprowadzenie reformy planowane jest od początku sezonu 2016/17. Co więcej z posiadanych przez nas informacji wynika, że niektóre wojewódzkie związki przygotowały już stosowne regulaminy rozgrywek uwzględniające wprowadzenie reformy od początku sezonu 2016/17 – przekazał nam Jakub Kwiatkowski.

Na pocieszenie możemy dodać, że nasze województwo jest tak ubogie w trzecioligowców, że sezon 2015/2016 nie będzie pogromem w IV lidze i okręgowych rozgrywkach, co czeka inne województwa z racji licznych degradacji w trzecich ligach. Przecież trzeba będzie zrobić spadającym zespołom miejsce w IV lidze, „lecącym” w konsekwencji czwartoligowcom w okręgówce itd.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.